Skip to main content

משלוח חינם בקניה מעל 600 ש''ח

לקוחות יקרים אנו שואפים להנגיש שירותינו לכולם , במידה ותתקלו בקושי או מוגבלות נשמח לסייע לכם.  לפרטים נוספים

מהי פטרת ציפורניים?

פטרת המופיעה בציפורניים היא למעשה זיהום הנובע מחדירת פתוגנים בדמות פטריות לציפורניים. רבים מגלים את הבעייה כשהציפורן שלהם מעוותת וקשה וקשה להם לגזוז אותה. פטרת המופיעה על הציפורן - מייצרת מראה חולה ולא אסתטי ואף מלווה בגירוד. מצב הגורם לאנשים אלו ללכת בנעליים סגורות (יכול להחריף את המצב עקב הלחות הרבה).

פטרת ציפורניים היא אחת ממחלות העור השכיחות ביותר.  וקשה מאוד להחלים ממנה, היא גורמת לאי נוחות מרובה . בדרך כלל מופיעה בציפורן בעלת קצה מכורסם ועבה.  לעיתים בצבעי צהוב ואף שחור. היא עשויה להתפשט מציפורני הידיים והרגליים אל העור הסמוך ולגרום גם  קילוף וגירוי העור..בתנאי חום והזעה קל לה להתפשט , שכיחה יותר בקיץ , שורדת  ומשגשגת בגלל תנאי לחות והחום.
הגורמים לפטרת ציפורניים: אין גורם אחד מוחלט לפטרת ציפורניים, ישנם מכלול גורמים לכך:
1. מתקני רחצה ציבוריים- הלחות וכמות האנשים היחפים יכולה לגרום להדבקה.
2. מחלות שונות - בעלי מערכת חיסונית חלשה , מחלות כלי דם, סוכרת והשמנה יכולים להידבק יותר מאנשים בריאים.
3. השריית הידיים באופן רב במים נוטים להידבק בפטרת זו.
4. גיל - ככל שהגיל עולה כך גם הסיכוי להידבק בפטרת גבוה עולה.
5. לצערנו רבים סובלים מבעיה זו , כ- 40% מכלל האוכלוסיה .
מרבית הסובלים מבעיה זו-  נוכחים לראות עד כמה קשה להיפרד ממנה ומנסים מגוון טיפולים שונים החל במשחות טבעיות, תרופות ומשחות קונבנציונליות, כדורים וטיפולים ארוכים אשר יכולים להחליש את הגוף ולגרום לו נזקים ,לתופעות לוואי פגיעה באיברים פנימיים בגוף ועוד. אף אדם אינו חסין במאת האחוזים מפני הידבקות בפטרת!!
- ההמלצה הטובה ביותר היא קודם כל היא לטפל באופן נקודתי בציפורן או בציפורניים הנגועות בפטרת באמצעות טיפול קצר וממוקד .
כיצד נדבקים בה ?- היא מאוד מדבקת מאוד ומועברת מאנשים נגועים בה, מאדמה מזוהמת ואף מבעלי חיים שאינם מטופלים כראוי  הליכה ברגליים יחפות במקומות  כגון : בריכות ציבוריות, מכוני כושר, מקלחות משותפות ומקומות ציבוריים נוספים.
 ראשית בשלב הראשון ניתן להידבק בה אך היא גם זקוקה לתנאים  אידיאליים לצמיחה כגון חום ושל לחות.
האבחון:  יעשה על ידי רופא מומחה -  האם מדובר בפטרת ציפורניים או בנגע  אחר ואז ימליץ על טיפול.  במידה וישנו ספק יופנה  המטופל לבדיקת תרבית לפטריות וכן בדיקה מיקרוסקופית .

חשוב מאוד - לא להזניח טיפול יש לטפל  מיד עם סממני הנגע הראשונים   מנת למנוע את התפשטות הפטרת לאזורים אחרים בגוף ולהחמיר את המצב. 
פטריה לא נעלמת מעצמה לעולם!!  
להיפך – היא ממוקמת בנוחות בציפורן ומקימה בה את משכנה .ובהיעדר טיפול מהיר היא גדלה ודוחפת את הציפורן הבריאה החוצה ומייצרת  דלקתי הכרוך כאבים, ריח לא נעים ובמראה לא אסתטי כלל. 
דרכי הטיפול:  דורשים סבלנות ומשמעת עצמית  - בתחום זה אין קסמים מידיים והטיפול  דורש זמן .                            
ההחלמה יכולה להתבצע במספר שבועות במקרים קלים ובמקרים מסוימים , חודשים ארוכים אפילו שנה. קצב צמיחת הציפורניים ברגל ארוך  קצר פי ארבע מקצב צמיחת הציפורניים ביד בגלל קצב זרימת הדם האיטית יותר לאזור.  ולכן לציפורניים הבריאות יקח זמן לצמוח.
מה נראה בטיפול נכון ?
טיפול טוב בפטרת יביא להתבהרות הציפורן והבראתה. דחיפת החלק הנגוע החוצה ולאחריו וצמיחת ציפורן בריאה תחתיה. 
חשוב לזכור שאסור בשום אופן  לעקור את הציפורן ממקומה כדי לפתור משום שהפטריה מצויה בשורש הציפורן והזיהום קיים וממשיך גם יחד עם עקירת הציפורן.

 טיפול בפטרת ציפורניים מתבצע בכמה דרכים:  
1. טיפול תרופתי -  כדורים הניתנים דרך הפה. כדורים אנטי פטרייתיים כמו למשל- איטראקונזול, פלוקנזול, טרבינפין ועוד- החסרון  בכך שיש לכדורים שהם לרוב מאופיינים בתופעות לוואי , כאבי ראש, בחילות ופריחות. 
2.  משחות וקרמים- לפטרת ציפורניים קלה.  משחות / קרמים/  לק לפטרת ציפורניים בהם מצויים חומרים אנטי פטרייתיים שתפקידם - לעצור התפשטות הפטריה ולהילחם בזיהום .  כמו למשל, למיסיל, אגיסטן, צקלודרם,  אגיספור .הן  יעילות רק במקרים קלים במיוחד ולא עוזרות לטווח הארוך . 
3. לייזר- אחד הטכניקות המודרניות  לטיפול בפטרת ציפורניים. ב בקרני לייזר ממוקדות פוגעות באופן מדויק בנוזלים של הפטריה- משך הטיפול נע בין מספר טיפולים עד מספר חודשים ואף שנים.
 עדיין אין מספיק הוכחות שהטיפול בלייזר מרפא את הפטריה לחלוטין.
4. הטיפול הטבעי - מתבסס על שימוש בצמחי מרפא ושמנים טהורים למטרת ריפוי הציפורניים הנגועות.  הטיפול הטבעי מתבסס על הרפואה המשלימה ,ההומאופתיה, נטורופתיה.
הטיפול התזונתי אף הוא חשוב מאוד . תזונה לא בריאה מחלישה את המערכת החיסונית.  לכן רצוי להקפיד  על צריכה מבוקרת של ויטמינים ומינרלים, לשמור על פעילות גופנית ומשקל גוף תקין  – נוכל לחזק  את בריאותנו הכללית ולהביא טיפול מניעתי לפטרת ציפורניים. במקרה של פטרת יש להמעיט או להימנע ממזון שיביא לשגשוגה - קמח לבן, סוכרים פשוטים אוכל תעשייתי  ואלכוהול.

בחרו את האפשרות הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם , חשוב מאוד להתמיד בטיפול ולא להזניח אותו גם אם נראה שיש שיפור להמשיך עד הבראה מוחלטת , זוהי הדרך היחידה והנכונה ביותר להיפטר אחת ולתמיד ממנה .
 במיפרלי קיים טיפול נהדר איכותי ויעיל לבעיה זו המראה שיפור ושיקום אפקטיבי ומרשים במיוחד !! 
שמן טיפולי לפטרת ציפורניים במיפרלי -  שמן טיפולי לפטרת, לטיפול יסודי וצמיחת ציפורן בריאה מבוסס על תמציות שמנים טהורים , אתריים , מינרלים מים המלח .
 שמן השמן הוא למעשה מיצוי של פרחי הקנאביס -הרכיבים הפעילים שבו (קנבינואידים) הקנאביס הוא שמן חסד לעור  , אחת מיכולתיו המופלאות הוא בהרגעת העור ברגע שהוא נוגע בו , הוא מסייע לטיפול בפטרת הציפורן על ידי כך שהוא חודר לעור מסביב לציפורן על מנת לעזור לעור לתת לציפורן חדשה להבנות, תורם לריפוי דלקות ולהרגעה ובכך מעניק לשאר הרכיבים חדירה מלאה. מינרלים מים המלח ידועים  בסגולותיהם המיוחדות להרגעת העור, לחיטוי  והחזרת החיים לתאים. המינרלים המופלאים הקיימים בהם ובייחוד מינרל  המגנזיום התומכים בהאצת בניית וחידוש הציפורן. 
שורש הליקוריץ -  החומר הפעיל בליקוריץ , בשורש - הגליציריזין.  המסייע לריפוי דלקות ומשמש גם משכך כאבים שגרוניים. הליקוריץ מוכר כצמח מרפא עוד מימי קדם במצריים, בסין, ביוון, ברומא בהודו והוא מוזכר גם במשנה. כיום הוא  משמש ברפואה המסורתיות והמודרנית עם תוצאות נפלאות.
שמן מנוקה - בעל תכונות אנטי בקטריאליות והשפעה פעילה על ריפוי פצעים וכיבים, הפחתת זיהומים בשל הריכוז האוסמוטי הגבוה בו יחד עם מרכיב מתילגליוקסאל ,  שהראה במחקרים וניסויים בתחום הזיהומים יעילות רבה הוכחה יעילותו מרכיב זה . רכיבים: קנאביס סאטיבה, זרעי דלעת, עץ התה, הדרים, בוראג' תימוס, לבנדר , מינרלים מים המלח
המוצר מתאים במיוחד עוזר במקרים של סוכרת, ומייצר תוצאות היכן שמוצרים וחומרים אחרים לא מצליחים להועיל !
הוראות שימוש: שלב ראשון -   לשייף היטב את הציפורן החולה בעזרת משייף המצורף.
לנגב את הציפורן  ולהסיר את שאריות השיוף. 
 למרוח בעזרת קיסם אוזנים את החומר על כל הציפורן עד לעור באופן יסודי . 
 להשאיר באוויר הפתוח לפחות רבע שעה לאחר המריחה.

יש לחזור על המריחה פעמיים ביום -  בערב לא לגרוב גרביים בשינה . את פעולת השיוף יש לבצע רק אחת לשבוע עד אשר נוצרת ציפורן חדשה .
(במקרים בהם הפטרת בציפורן קשה מומלץ לשייף 3 פעמים בשבוע) יש להתמיד במריחת  השמן  עד שצומחת ציפורן חדשה. 
השמן מועיל לא רק בהבראת הציפורן מפטריה אלא גם על מנת לעודד ולזרז צמיחת ציפורן חדשה בריאה. - אין להפסיק את השימוש לפני התוצאה המושלמת!

כמות: 15 מ"ל

לינק לרכישה  

 

FaLang translation system by Faboba