Skip to main content

משלוח חינם בקניה מעל 600 ש''ח

לקוחות יקרים אנו שואפים להנגיש שירותינו לכולם , במידה ותתקלו בקושי או מוגבלות נשמח לסייע לכם.  לפרטים נוספים

** מבנה העור : העור מכיל מספר שכבות עיקריות :

אפידרמיס - שכבת העילית של העור - שתפקידה לשמור על השכבות הפנימיות .
מורכבת משכבה צפופה של תאים , תאי העור מתקלפים ונושרים , רבדים צפופים של תאים שכל הזמן מתרבים ומתלכדים לרקמת קרטין. עוביו 0.2 מילימטר בין תאי עלית העור בין תאי עלית העור פזורים מלנוציטים ( מעניקים לעור את גוונו .התאים מתחלקים ודוחפים את התאים הבוגרים למעלה כך בשכבת העור העליונה קיימים תאים מתים שטוחים.
באפידרמיס אין כלי דם את המזון מקבל מהדרמיס . הוא מגן מחיידקים ופגעים כימיים מכיל שכבה מפרישה - בלוטות זיעה וחלב ושכבה סופגת להחדרת חומרים פעילים. הוא מתחלף כל 28 יום ובגיל 50-60 ההתחדשות תיקח כ 40- יום לעומת ילדים שתיקח 14 יום ..
שכבת העור העלית מורכבת משכבות המחולקות לארבע :
1. תאי השכבה הבזלית (תאי הבסיס) – שורת התאים המתחלקת ללא הרף ויוצרת תאים חדשים הנעים כלפי מעלה.
2. השכבה הספינלית – "תאי הבת" שנוצרו זה עתה נעים כלפי מעלה תוד כדי יצירת חלבוני עור (קרטינים) ושומנים (ליפידים). בשלב זה התאים נקראים קרטינוציטים. תוך כדי תנועת התאים כלפי מעלה – נעשית צורתם פחוסה יותר, והם קשורים זה לזה ע"י קצוות חדים. תאים אלה מייצרים שומנים מיוחדים הנקראים ספינגוליפידים. כשיגיעו תאים אלה אל פני העור, לליפידים אלה יהיה תפקיד מיוחד לשמירת לחות העור.
3. השכבה הגרנולרית – התאים ממשיכים לנדוד כלפי מעלה, תוך כדי שינוי בצורתם ותוך איבוד הגרעין – ויוצרים גרנולות אופייניות. בתאים העליונים יותר של שכבה זו , גרנולות מפרישות שומנים הממלאים את המרווחים בין התאים ומהווים הכנה ליצירת השכבה הבאה.
4. השכבה הקרנית – תאים אלה, לאחר שאיבדו עוד קודם את הגרעין, ומבנים נוספים, נראים עתה שטוחים מאד – דקים ורחבים. אלה הם למעשה תאים מתים, הם מונחים זה על גבי זה
כעין גג-רעפים. כל תא מכסה על השוליים של התא שלידו. מס` השכבות של תאים אלה משתנה מאזור לאזור בגוף. בכפות הרגליים יש כמה מאות. עמידה לשפשוף, גירוד, ,(stratum corneum) שכבה זן , הקרויה גם סטרטום קורנאום שריטות וקרצוף העור. היא גם מסייעת לשמירת המים בתוך הגוף. ריכוז המים בשכבה זו הינו נמוך.

פירוט שכבות העור:

• העקראי - קרטינוציטים - מייצר קרטין שמגן על העור מחדירת מים , אור, חום , כימיקלים ועוד uv •מלנוציטים - מעבירות את הפיגמנט , המלנין - סופג קרינת
• תאי לנגרהנס- תאים לבנים המשתתפים במע׳ החיסונית
• תאי מרקל- משתתפים בתחושת המגע .
שכבה מתקרנת - קרנית : תאים מתים מלאים בקרטין ועובדיה משתנה בגוף ( בידיים וברגליים)
שכבת הנביטה - בעלת 4 איזורים
1. הגרגרית- תאים שטוחים עשירים בקרטו- היאלין ( חומר קרני שקוף)
2. שכבה קוצית- תאים הקשורים זה לזה במבנה קוצים.
3. שכבה בסיסית- השכבה היוצרת עמוקה יותר במבנה האפידרמיס , מכילה תאי חלוקה המהווים בסיס לשאר התאים . בתוכה המלונציטים ותאי עצב תחושתיים.

הדרמיס -derna השכבה האמצעית : קשה וגמישה ,                                    עשויה רקמת חיבור מוצקה עם סיבים גמישים , שפע עצבים וכלי דם המעבירים תחושות חום וקור , גירוי וכאב.  צרורות סיבי הקולגן ברקמת החיבור של הדרמיס ערוכים בתלמים .                                             הדרמיס מורכב משתי שכבות - עליונה ותחתונה.                              העליונה - פטמתית - חודרת לדרמיס. והתחתונה- רשתית - בנויה מרקמת חיבור דחוסה ובה תאים שונים ( שורשי השיער, בלוטות החלב,שרירים,        כלי דם וכו׳)

 

 

 

היפודרמיס - שכבה תת עורית :  עשויה רקמת חיבור רופפת ורקמת שומן.                                                                    מחברת את העור עם הרקמות תחתיו ומשמשת בידוד ושמירת חום הגוף .עוביה משתנה מילימטר עד סנטימטר אצל אדם שמן.                                 

 קולגן  - העור מכיל 75% קולגן - הרכיב העיקריבשכבת העור האמצעית הדרמיס ואלסטין .35%  זהו החלבון השכיח ביותר בגופנו המהווה 25% מכלל החלבונים בגוף .חלבון מבני - מהווה את המרכיב העיקרי של הסיביםברקמות החיבור( גידים, עור, סחוס) ומעניק חוזק לרקמה . וכן מהווה חלק במבנה העור, השיער,הציפורניים , המפרקים, העצמות ועוד.

 

                                                                                                       האderna2לסטין - גם הוא חלבון מבני חיוני המצוי בעור , ברקמות החיבור גורם לגמישות ולאלסטיותשבו. עם הזמן גם תהליך ייצורו מאט.האלסטין מאפשר לעור לחזור לצורתו המקורית לאחר מתיחה או התכווצות , מאפשר נשיאתמשקל בעור ועשיר בחומצות אמינו . הוא מעניק גמישות לעור ואחראי על עור צעיר , גמיש ומתוח .

FaLang translation system by Faboba