Skip to main content

משלוח חינם בקניה מעל 600 ש''ח

לקוחות יקרים אנו שואפים להנגיש שירותינו לכולם , במידה ותתקלו בקושי או מוגבלות נשמח לסייע לכם.  לפרטים נוספים

טיפול בפצעים, פצעונים, עור שומני ואקנה

עור הפנים הוא  המראה שלנו חיצונית ופנימית, הוא חשוף לכל פגעי מזג האוויר והסביבה.  לא ניתן להסתיר אותו כשקיים פגם הוא גלוי לכולם ובעיקר לנו.  
סימני הזדקנות ,תזונה לקויה , הזנחה  וחוסר שמירה על ניקיון וטיפוח וכמובן פצעים, כתמים, שריטות וצלקות. 
|סימנים הקיימים לא רק על השכבה החיצונית - הנראית לעין, אלא גם פנימה שיכולים לגרום למראה עור פנים יבש וחסר חיים , אפרורי , אדומימי ומדולדל, כתמים שונים עוד. 
כיום ניתן לעשות רבות במטרה להיפטר מפצעים  ונגעים בעור עם טיפול נכון שניתן לבצע לבד בבית – אפשר להשיג עור פנים יפה, מבריק, נקי וצעיר! 
 הכרות עם שכבות הפנימיות של העור:   הגוף שלנו מורכב ובעל מנגנוני הגנה חכמים במיוחד.  תהליכים רבים מתבצעים מתחת לשכבה חיצונית של העור הנראית כלפי חוץ. אוויר ,פיח וזיהום חודרים פנימה ומזהמים את הנקבוביות ואף סותמים אותן. שטיפה, ייבוש וניגוב תכופים לשם הסרת לכלוך ואיפור באופן לא נכון ואגרסיבי יכולים להשפיע לרעה על מראה ומרקם העור ואף יכולים לגרום להופעת פצעונים ולמרקם לא חלק.  פצעונים יכולים להיות קטנטנים ולגרום תחושת עור מחוספסת ויתכנו פצעים גדולים ומוגלתיים שאינם נעימים למראה ואף גורמים לתחושת כאב וסבל ,קיימת גם תופעה של פיצעונים מזוהמים הגורמים לסימני פיגמנטציה ואף הצטלקות העור.
על מנת להימנע ממצבים אלו עלינו  - להקפיד על שמירת העור נקי באופן נכון ועדין.  ניקוי באופן יסודי אך ללא ייבוש העור וכמובן על טיפוח והחדרת רכיבים הדרושים לו לשם תפקוד תקין.  
הימנעות מפצעונים בפנים - כאשר מופיעים פצעים בפנים רצוי להתחיל לטפל כבר מרגע הופעתם.  רצוי לטפל בהם במקום להתחיל להתעסק במציאת הדרך להסתיר אותם.  
פעולות שרצוי לבצע במטרה לטפל ואף למנוע הופעת פצעונים חדשים:  
1. הכרת ואבחון סוג העור –  להכיר את סוג עור הפנים ומה התכונות שלו כדי להתאים לו את התכשירים המתאימים לו באופן מוחלט .
2. שגרת טיפוח וניקיון  –ניקוי נכון של עור הפנים מדי בוקר וערב לפני השינה.

  שגרת הניקוי היומית  תכיל:
א.  מסיר איפור עדין (במידה ויש בכך צורך)   
ב. סבון פנים  עדין וטבעי המתאים לסוג העור - מותאם לרמת חומציות העור ואינו מכיל רכיבים כימיים מייבשים . 
ג. סבון טיפולי - ממוקד לטיפול באיזור הפצעים או הדלקת.

3.  לחות - לא לוותר על לחות , קרם יום וקרם לילה – שעות השינה הן הזמן שבמהלכו הגוף טוען את המצברים ומחדש את פעילות התאים. קרם לחות קליל ליום יעניק לו לחות והגנה וימנע מהעור להפריש שומן מיותר . קרם לילה משקם פגעים מסייע לעור לחדש תאים יגרום לעור להיראות יפה, רענן ומוכן ליום חדש. 

4. טיפול עמוק פעם פעמיים בשבוע – טיפול עמוק יותר של ניקיון  והזנה הכולל : 
א. פילינג להסרת  תאי העור המתים- רצוי פילינג טבעי ולא פילינג המכיל גרגירי פלסטיק - כמו פילינג החוחובה של מיפרלי - בו הגרגירים הפ מאגוז החוחובה עצמו, בשילוב רכיבי ניקוי והבהרת העור.  
ב. מסכת ניקוי וטיהור עמוק- כגון מסיכת הטיהור של מיפרלי ,- המכילה בוץ ים המלח, חימר ירוק, שמן קנאביס ועוד..
ג. טיפול ממוקד בפצעים על ידי קרם נקודתי לחיטוי וייבוש נקודתיים. 
ד. החדרת חומרי הזנה ולחות עם או עיסוי  ממריץ לזרימת הדם . 

5. שימוש ברכיבים טבעיים ופעילים  – תכשירי טיפוח המכילים כימיקלים עלולים לגרום לנזק  , לגירוי והופעת פצעים חוזרת ונשנית . לכן חשוב לבחור במוצרי טיפוח המבוססים על חומרים טבעיים בלבד.
6. שתייה מרובה – עור הפנים מושפע  מכמות הנוזלים הקיימת בגופינו  לכן חשוב להקפיד לשתות ללא קשר לעונת השנה או למזג האוויר.  במידה והופיעו פצעים ופצעונים -  מומלץ להשתמש במוצרים ייעודיים לטיפול נקודתי בהם עד העלמותם .
ייבוש מוגלה, זיהום, טשטוש אדמומיות  על גבי העור- מוצרים המכילים רכיבי ספיחה , טיהור וייבוש באופן נקודתי ימנע התפשטותם או נגיעות והתעסקות בהם יכולה לגרום לצלקות ,כתמים , נזקים קבועים בעור לכך מתאים הקרם הנקודתי של מיפרלי המכיל : בוץ מים המלח, חימר ירוק, שמן קנאביס , ספירולינה, שעוות דבורים, חמאת שיאה, דבש, שמנים טהורים מאגוזים ושקדים , שמן לימון, מנטה לרענון פעיל במיוחד- 100% רכיבים פעילים טבעיים. אימוץ שגרה מוקפדת של טיפוח עור הפנים יבטיח מניעת הופעת הפצעים ואיזון הפרשת הסבום ( השומן) הטבעי בעור .
אקנה:   אקנה הינו לרוב תופעה של פצעי בגרות.  למרות שהיא מופיעה לרוב בגיל ההתבגרות היא יכולה במקרים מסוימים להתבטא בגיל צעיר מאוד או לחילופין להופיע ( או להמשיך) עד גיל  35-45.  אקנה הינה תופעה שכיחה מאוד המופיעה אצל אחוז רחב מהאוכלוסייה (עד ל - 80%).אופיה משתנה מאחד לשני ובגיל בה מופיעה היא יכולה להופיע באזורים שונים בגוף. בעיקר באזור הפנים אך גם בגב ובזרועות . היא מופיעה בשל הפרשה מרובה של שומן מבלוטות החלב שאינה מתנקזת ומייצרת כיסים תת עוריים – "קומדונים".  האקנה יכול להופיע גם בגילאים מאוחרים יותר,  התחושה של מראה עור הפנים  שאיננו חלק ולעיתים מצולק ומחורר המוביל לחיפוש  פתרונות מתאימים לטיפול באקנה. כיום יש מגוון  טיפולים המוכחים עצמם יעילים מאד.
הסיבות להופעת אקנה: תופעת האקנה נובעת מפעילות יתר של בלוטות החלב בעור וכתוצאה מכך חסימתן. היא יכולה להתאפיין בפצעים בודדים ולעיתים פצעים רבים ואף מוגלתיים שיכולים להופיע באזורים שונים בפנים, בזרועות , בכתפיים ובגב.  לרוב בגיל ההתבגרות  עקב פעילות מוגברת של אנדרוגנים ( הורמונים), המייצרים כמות גדולה של  חלב  SEBUM -. בלוטת חלב שגדלה במהירות  יכולה להיסתם וליצור קומודונים ("שחורים") הנוצרים מחשיפת הקומודון לאוויר - הוא משחיר כתוצאה מהתחמצנות ויוצר נקודה שחורה.
גורמים המגבירים את היווצרות פצעונים - למצבי לחץ ישנה השפעה על היווצרות פצעונים.  בתקופות מתח מבחנים, בגרויות, לחץ  אישי או חברתי חברתי ,  ניתן לראות הופעת פצעונים גם אצל אנשים שאינם סובלים מאקנה ולאלו הסובלים מכך תיתכן אף החמרה במצבם.  גם לעונות השנה ישנה השפעה על מצב האקנה - בקיץ,  האוויר לח וחם ומזיעים יותר  ולכן קיימת התגברות של התופעה והחמרתה. אי סדירות הורמונלית או שימוש בתכשירים קוסמטיים לא מותאמים נכון או כאלו המכילים רכיבים כימיים ,אכילת מזון עתיר שומנים וכמובן עיסוק מיותר בעור הפנים, חיטוט בפצעים ועוד יגרמו גם הם להחמרה במצב.אנשים הסובלים מאקנה בפנים או מעור שמן נוטים לרחיצה מוגזמת של עור הפנים עם חומרים מייבשים -המכילים SLS אך יש להבין שכאשר אנו מסירים את כל שכבות השומן מהעור - העור דואג לפצות אותו ולפעמים ייתכן פיצוי יתר לא רצוי.
דרכי הטיפול המומלצים:  הטיפול החיצוני מיועד לטיפול מקומי באזור המודלק. ובכך נטפל באמצעות צמחי מרפא  המכילים רכיבים נוגדי דלקת כגון לבנדר, עץ התה , אכינציאה,  ועוד..
 פינוי ספיחת השומן  העודף  יחד עם איזון ייצור החלב יתאימו רכיבים כגון:  חימר ירוק, אצות ועוד  יש לטפל כמובן גם במקור הבעיה, אם מדובר בחוסר איזון של  הורמונלי, תזונה לקויה, טיפוח לא נכון או סטרס מתמשך. בתזונה - רצוי להימנע ממזונות שומניים, פיצוחים, גבינות שמנות, מזון מטוגן ומתועש  וממתקים.                              

מדוע עדיפה השיטה הטבעית? 
ברפואה הקונבנציונלית- לרוב מתחילים בטיפול אנטיביוטי במשחות המכילות סטרואידים או חומצה רטינואית בריכוזים שונים. מקובל לטפל  בתרופה הנקראת Roaccutan  -  גורמת להקטנת בלוטות החלב  ועל ידי כך מביאה לשיפור משמעותי - טיפול הנמשך כשלושה חודשים ומלווה בתופעת לוואי רבות כגון: יובש וקילוף העור סביב השפתיים והציפורניים . למרות שהיא נחשבת כבטוחה הדעות חלוקות לגביה בשל בדיקות והמעקב הרצוף בו על מטופל לעמוד בזמן השימוש בה . חובה לבצע בדיקת רמת השומנים בדם, תפקודי כבד חודשיים ולהיות במעקב צמוד בזמן נטילת התרופה.  - הטיפול על ידי רכיבים טבעיים וצמחי המרפא  ידועה ומוכרת  עוד מימי הרמב"ם - השימוש בצמחים לרפואה בבעיות עור שונות  . התאמת הצמחים לגוף האדם מאפשרת טיפול נכון ובריא שאינו מסכן אותו . הרי ממילא הרכיבים הפעילים בצמחים מהווים  בסיס לתרופות קונבנציונליות ואין טוב יותר משימוש בהם במצבם הטבעי.  חשוב להבין כי לא מדובר בקסמים יש לשלב אורח חיים בריא , להקפיד על היגיינה מירבית , להשתמש  ברכיבים טבעיים המתאימים באופן מדויק.

שימוש עצמי - לקיחת אחריות אישית :רמת הבטיחות והנוחות לרוב במוצרים טבעיים גדולה ונוחה במיוחד, אחריות המטופל בשימוש במוצרים הופכת לקלה ונעימה בייחוד כאשר התוצאות אינן מאחרות להגיע וכאשר המוצרים נעימים למגע ולהרחה , השימוש קל ואינו דורש מאמץ מיוחד . חשוב להיות אחראי ולהתמיד בשגרת הניקיון והטיפוח על מנת להגיע לתוצאות יפות ומשם לשמרן הלאה שיתוף הפעולה בין היצרן אן המשווק לבין הלקוח חשוב מאוד לשם השגת תוצאות יפות ומהירות . 
לסיכום - חצ'קונים, או אקנה, הם לא סוף העולם וכיום קיימים טיפולים רבים כדי להתמודד עם התופעה. טיפול טבעי- הוא אחת משיטות הטיפול המקובלות כיום בזכות היתרונות הרבים שהוא מציע. 
הטיפול בפצעים באמצעות תכשירים המכילים תמציות צמחים עוזר להתמודד עם האקנה ומונע את החמרתה. 
תמציות צמחים המכילים חומרים אנטי דלקתיים, החודרים ישירות למחזור הדם ומאפשרים לגוף להתמודד עם הדלקת שנוצרה,  שמשפרים את מראה העור ומחליקים את הצלקות  לאחר האקנה.רגישות העור הרבה , במקרים של אקנה, מעניקה חשיבות רבה לשימוש בתכשירי קוסמטיקה מותאמים נקודתית לסוג העור. 
שימוש בתכשירים המייבשים את העור עשוי להזיק לו ואף להחריף את עוצמת האקנה. 
 בחירת תכשיר עדין, נכון יותר וחכם יותר, שימוש בסבון פנים  פעמיים ביום - בוקר וערב (סבון פנים עדין, המתבסס על רכיבים טבעיים שונים). 
 שמירה על היגיינת עור הפנים -הכרחית במקרים כאלה,  למניעת  זיהומים וריפוי מהיר וטוב יותר של הפצעים.  תכשירים המפחיתים את ייצור החלב בבלוטות השומן ובכך גם את שמנוניות העור. 
התוצאות- לעיתים  אינן ניכרות באופן מידי ויש צורך להשתמש בהם בהתמדה ולעיתים בשילוב עם תכשירים נוספים.
אך בכל מקרה הם עדיפים על תכשירים כימיים שבמקרים מסוימים עשויות להיות נלוות להם תופעות לוואי למרות שהם  נפוצים מאד בתכשירי הקוסמטיקה הנמכרים בחנויות או ברשתות הגדולות.

הטיפולים הטבעיים מהווים תחליף, במקרים רבים, לטיפולים המסורתיים ובשל תופעות הלוואי הנלוות להם. ישנם לא מעט תכשירים, המוצעים לסובלים מאקנה, המותירים  צלקות וסימנים שאינם נעלמים. תכשירים אלה מוצעים במסגרת טיפול עמוק, שלעיתים גם פולשני. החומרים הפעילים בתכשיר חודרים לשכבות העמוקות של העור ושימוש לא נכון או לא זהיר איתם עשוי לגרום לנזקים. לעומת זאת, התכשירים הטבעיים אינם פוגעים בעור ומהווים חלופה עם יתרונות רבים. מעבר לכך, גם תזונה נכונה ושמירה על אורח חיים בריא, יכולים לעזור לא מעט וכך גם פעילות ספורטיבית, המפחיתה את המתחים ואת הלחץ הנפשי, שנמצאו כאחת הסיבות להופעת האקנה. כך או כך, חשוב לבחון את האפשרויות הקיימות ולעשות זאת גם בעזרתו של מומחה בתחום. התאמה נכונה של התכשיר ושימוש נכון בו, בהתאם להוראות היצרן, יעזרו להעלים את הפצעים ואת הסימנים הנלווים לאקנה ובמקביל יחזירו לעור את כל הרכיבים שהוא זקוק להם. טיפול טבעי המוצע על ידי הרבליסט מומחה, בוחן באופן אישי את המטופל וכולל אבחון מעמיק לצורך מתן מענה מדויק ככל האפשר. הטיפול מתייחס לשני היבטים: הן לפן הרגשי והן בפן הפיזי וכולל פעמים רבות התייחסות לסיבה שבגינה הופיעה האקנה, לסיבה שבגינה הופיעו הפצעונים על הפנים.

FaLang translation system by Faboba